Estetik Sık Sorulanlar

Yanak Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır?

Kadınların yüz hatlarının belirginleştirilmesinde ve çok daha estetik bir görünüm kazandırılmasında öne çıkan yanak estetiği uygulamaları, yüzün U formundan V formuna getirilmesinin yanı sıra kişinin elmacık kemiklerinin daha belirgin hale sokulmasını sağlayan bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Böylelikle kişinin altın olarak bilinen genel estetik formlarına çok daha kolay bir şekilde uyum sağlamasına olanak tanıyan yanak estetiği son yıllarda en çok ilgi gören estetik uygulamalar arasında yer almaktadır.

Türkiye’de bişektomi olarak da bilinen yanak estetiği, üçgen yüz operasyonu olarak da halk arasında tanımlanmaktadır. Bu operasyonda esas olarak yağ yastıkçıklarının dolgun duran yanakların inmesini sağlamasının yanı sıra elmacık kemiklerinin daha belirginleşmesi ve çenenin olduğundan daha küçük gözükmesini sağlamaktadır.

Dudak estetiği nedir, nasıl yapılır? Hakkında bilgileri de inceleyebilirsiniz.

Yanak Estetiği Ameliyatı

Genel olarak estetik cerrahın yanak estetiği uygulamalarında, tecrübesi ve uzmanlığı oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Çünkü kişinin yanak bölgesinden, yanak estetiği ameliyatı sırasında alınacak yağın boyutu önem taşımaktadır. Bu noktada uygulama esnasında fazla yağ alınması halinde istenilen üçgen form yakalanmayacağı için hedeflenen sonuca ulaşıması da mümkün olmayacaktır.

Yanak estetiği ameliyatında geleneksel yöntem uygulandığında operasyon sadece ağızdan yapıldığı için kişinin yanak bölgesinde dışarıdan herhangi bir iz oluşmasının önüne geçilmektedir. Yanak estetiği uygulamalarında ağız içinden kesi yapılarak ameliyat gerçekleşmektedir. Uygulamada duruma göre lokal veya genel anestezi uygulanması gerekebilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

0 0 Oy
Yazıyı Değerlendir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı