Estetik Sık Sorulanlar

Vajina Dış Dudak Sarkması Nasıl Geçer?

81 / 100

Vajina Dış Dudak Sarkması Nasıl Geçer?

 

Vajinal sarkıntı tedavisi genellikle vajinal lazer, pelvik cerrahisi ve çeşitli toparlama operasyonları vasıtasıyla yapılmaktadır. Hangi tedavi yönteminin seçileceği kişiden kişiye ve farklı durumlara göre değişmektedir. Vajinal dış dudak sarkması için en doğru tedavi yöntemini öğrenmek adına kişilerin bir hekime danışması gerekmektedir. Vajinanın dışında yer alan ve toplamda iki adet olan doku parçalarına dış dudak adı verilmektedir. Bu dokularda meydana gelen sarkıntılar çeşitli estetik problemlere yol açabilir. Bazı durumlarda iş enfeksiyon kapmaya kadar varabilir.

 

Vajina Dış Dudak Sarkması Ameliyat Öncesi ve Sonrası
Vajina Dış Dudak Sarkması Ameliyat Öncesi ve Sonrası

Vajinal Dış Dudak Sarkması Nasıl Belli Olur?

Vajina dış dudak sarkması belirtileri estetik göstergelerle kendini belli eder. Bu sarkmalar nedeniyle vajina girişi olduğundan daha büyük görünebilir. Bu sarkmalar vajina dudaklarının orantısız görünmesine neden olabilir. Bazı ileri boyutlarda çeşitli sarkmalar da söz konusu olur. Bu durum pek çok kişinin özgüvenini direkt olarak etkilemektedir. Pek çok kadın vajinal sarkmalardan dolayı partnerlerinin karşısında çıplak olmak istemeyebilir. Bu özgüven problemi kişilerin cinsel yaşamlarını ve buna bağlı olarak romantik hayatlarını etkileyebilir. Bazı kişiler bunu sorun etmeyebilirler. Ancak vajinal sarkmalar çeşitli enfeksiyonlara davetiye çıkarabilecek problemler olabilir.

Vajina Sarkmasının Nedenleri Nelerdir?

Vajinal sarkmaların sebepleri aşağıdaki şekilde özetlenebilir:

  • Genetik faktörler: Pek çok kadın bu durumu genlerinde taşır. Dış dudak sarkmaları bazen hafif bir biçimde başlayarak zaman içerisinde artar. Kişiler vajinalarının görünümünden rahatsız oldukları vakit operasyon geçirebilirler.
  • Normal doğum: Üst üste yapılan normal doğumlar zamanla pelvik kasların zayıflamasına ve derinin sarkmasına neden olabilir.
  • Yaşlılık: Belli bir yaştan sonra vajinal dış dudak sarkıntısı gözlemlenebilir.

Bazı kadınların pelvik kaslarında var olan bağlar esnemeye daha müsaittir. Bu tip kadınlarda sıradan cinsel birliktelikler bile vajinal sarkmalara sebep olabilir.

Vajina Dış Dudak Sarkması İçin Egzersiz Yapılır Mı?

Vajinal dış dudak sarkıntısı için egzersiz yapmak herhangi bir çözüm olmayacaktır. Vajina genişliği yada iç dudak sarkmaları için bazı kegel egzersizleri önerilebilir ancak söz konusu dış dudaklar olduğunda herhangi bir egzersiz fayda etmeyecektir. Vajinal dış dudak sarkıntısı kişilerin hayat kalitesini düşürmeye başladığı vakit cerrahi müdahale ile ortadan kaldırılmalıdır.

Vajina Dış Dudak Sarkması Ameliyat Sonrası

Kaynak : https://www.vajinismuss.com/vajinal-estetik/vajina-dis-dudak-sarkmasi-nasil-gecer

Sıradaki Makale : Bişektomi Fiyatları 2020

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı