Vücut Estetiği

Üst Bacak İnceltme

40 / 100

Üst Bacak İnceltme

         Üst bacak inceltme, alt bacağı ile üst bacağı arasında aşırı orantısızlık bulunan veya üst bacaklarının görünümünden rahatsız olan kişilere uygulanan estetik bir operasyon çeşididir. Selülitli ve yağlı görünümün giderilerek, bacağın estetik bir görünüme kavuşturulması için yapılan bu ameliyat, uygulama yapılacak bölgeye göre 1 veya 2 saat arasında sürer. Üst bacak inceltme ameliyatı 15 yaşın üzerindeki herkese yapılabilir. Ancak 18 yaşına kadar olan gençler için ebeveynlerinin yazılı muvafakati aranmaktadır.

         Üst bacak inceltme, kalın üst bacakları yüzünden yürüme zorluğu çeken veya bacakların görüntüsü sebebiyle psikolojik sorun yaşayan kişiler için akla gelen ilk çözümdür. Bölgede bulunan fazla yağlar alınarak kişinin genel vücut görünümü ile orantılı bir bacak yapısına kavuşması sağlanır. Genellikle liposuction yöntemi ile yapılan üst bacak inceltme operasyonu, dikkatle yapılmalı ve operasyon öncesi tetkikler eksiksiz olmalıdır. Çünkü baldır kaslarına yapılacak bir müdahale sinirlere ve dolayısı ile yürüme kaybına sebep olabilir. Yağ alınacak bölgenin çok iyi değerlendirilmesi ve alınacak yağ miktarının önceden belirlenmesi önemlidir.

Operasyon genel olarak risksiz ve sorunsuz bir uygulamadır. Çok nadir komplikasyon gözlemlenir. Hasta operasyondan sonra doktorun talimatlarına uyduğu ve dikkatli davrandığı sürece herhangi bir sorun yaşanmaz. Operasyondan belli bir süre sonra boşalan deri altı dokusunun sıkılaşması için hafif egzersizler önerilir. Ancak yine de 2 ay kadar bacakları zorlayacak veya yük bindirecek yorucu aktivitelerden kaçınmak, ağır sporlar yapmamak, kesi bölgelerinin mikrop kapmaması için dikkatli davranmak ve bacak korsesi giymek gerekir.

Üst bacak inceltme operasyonunda yağ dokunun çıkarılması için birkaç bölgeden küçük kesiler açılır. Ameliyattan 6 ay kadar sonra bu kesi izleri gözle görülmeyecek kadar küçülerek nerdeyse kaybolurlar.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı