Estetik Fiyatları 2020

Meme Küçültme Fiyatları

65 / 100

Meme Küçültme Fiyatları

Göğüs küçültme fiyatları, iki farklı teknik olan vertikal mamoplasti ve ters T insizyonla meme küçültme işlemlerinden hangisinin uygulandığı, göğüslerin büyüklük durumu, büyüklüğe ek olarak sarkma problemlerinin yer alması gibi farklı detaylar göz önünde bulundurularak belirlenirler. Sarma problemi olan göğüsler ve sadece büyüklük problemi olan göğüslere uygulanan meme küçültme işlemi tıbbi tekniklerinin farklı olması durumu, fiyatlarda değişimleri oluşturur.

Meme Küçültme Ameliyatı İçin Uygun Adaylar

Göğüs küçültme ameliyatına uygun olanlar hakkında detaylar şöyledir:

 • Hareket etmede güçlük yaratan büyük göğüslere sahip olanlar,
 • Göğüs sarkması problemi yaşayanlar,
 • Göğüs büyüklükleri, erken yaşlarda olmalarına rağmen sağlıksal problemlere neden olanlar,

Bu bireyler göğüs küçültme ameliyatları için uygun adaylardır. Özellikle 17 ila 18 yaşında olmalarına rağmen, göğüs büyüklerinin ciddi sağlık problemlerine zemin hazırladığı kanıtlanan kişiler de küçültme operasyonundan yararlanırlar. Sarkmış göğüslerin kişinin günlük yaşamını ve hareket kabiliyetini zorlaması halinde, meme küçültme operasyonu ile yaşam kalitesi yükseltilir.

Meme Küçültme Ameliyatı Öncesi

Göğüs küçültme operasyonu öncesi hakkında detaylar şu şekilde sıralanırlar:

 • Ameliyat işlemi öncesi hasta ve uzman doktorun ilk görüşmesi gerçekleştirilip, hastanın beklentileri hakkında bilgi alınır.
 • İşlem ardından muayene kapsamında meme muayenesi ve ölçümleri gerçekleştirilir.
 • Yaş, göğüs şekli, şeker hastalığı, tansiyon gibi değişkenler hakkında hastadan bilgi alınıp, bu değişkenler değerlendirilir.
 • Uzman doktorca meme başı ve areolanın yeni konumları belirlenir.
 • Ameliyat sonu alınacak olan görüntünün tespiti, 3D görüntüleme teknolojisi sayesinde hastaya aktarılır.
 • Tüm işlemler ardından ameliyat aşamasına geçilir.

Meme küçültme ameliyatı öncesi aşamaların doğru şekilde gerçekleştirilmesi, operasyondan başarılı sonuçlar alınmasında etkilidir. Uzman doktorca yapılan doğru müdahaleler, kişinin vücut orantısı için en uygun yeni göğüs şeklinin belirlenmesi ve hastaya aktarılması, başarılı sonuçları beraberinde getirir.

Meme Küçültme Ameliyatı Teknikleri

Göğüs küçültme operasyonu teknikleri:

 • Vertikal Mammoplasti: Memenin kahverengi kısmından aşağı doğru uzanan insizyonla, kesiyle yapılan ameliyatlardır. İleri düzeyde iriliğe sahip olmayan göğüslere uygulanır.
 • Ters T İnsizyonla Göğüs küçültme: Bu yöntem göğüsleri iri olan ve aynı zamanda sarkma problemine sahip olan hastalara uygulanır. Göğüsün kahverengi kısmını çevreleyerek, aşağı doğru uygulanan kesi ile gerçekleştirilen küçültme ameliyatıdır. İşlem ile fala olan yağ dokuları ve meme dokuları alınır. Operasyonda, meme başı ve areola ise yeni yerlerine taşınırlar.

Bu iki farklı teknik sayesinde kişinin yaşam kalitesini düşüren, hareket kabiliyetini kısıtlayan sarkık ve büyük göğüs yapıları, orantılı bir görünüme kavuşturulur.

Diğer yandan bu iki farklı teknikliğin varlığı, meme küçültme ameliyatlarının tekniklere göre farklı fiyatlara sahip olmalarını etkilemiştir. Sarkma problemi yaşayan bireyler için ideal olan ters T kesili operasyonlar ile vertikal mamoplasti operasyonu fiyatları birbirlerinden farklı değerlere sahiptir. Uzman hekim kontrolleri ile hangi yöntemin uygulanacağına karar verilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı