Meme Estetiği Rehberi

Meme Dikleştirme Ameliyatı

71 / 100

Meme Dikleştirme Ameliyatı

Meme protez uygulamalarıyla, meme yapısı dikleştirilmekte ve daha diri bir görüntü elde edilmektedir. Meme dikleştirme ameliyatı esnasında, sarkan meme başı toparlanır ve memelerin doğal görüntüsü korunur. Meme dikleştirme ameliyatı için hastalara istedikleri boyutlarda protezler yerleştirilmekte ve meme boyutu da ayarlanmaktadır. Meme cerrahisinde, birçok estetik operasyon tek seferde uygulamaya alınır. Meme dikleştirme ameliyatı esnasında, memedeki sarkıklık etkenleri giderilir ve memelerin doğal görüntü kazanması sağlanır. Meme dikleştirme ameliyatı hakkında merak edilenler, yazı içerisinde tüm detaylarıyla ele alınmıştır.

Meme Dikleştirme Ameliyatının Özellikleri Nelerdir?

Meme protez uygulamaları hakkında merak edilenler, aşağıda tüm detaylarıyla ele alınmıştır:

  • Meme dikleştirme ameliyatıyla, sarkan ve diriliğini kaybeden göğüslerin eski hale gelmesi sağlanır.
  • Süt bezlerine herhangi bir zarar gelmediğinden, ameliyattan sonra emzirme yapılabilir.
  • Meme yapısının tekrardan sarkmasını engelleyen protezler, uzun süre formunu koruyacaktır.
  • Meme dikleştirme operasyonundan sonra, kişiler istedikleri ölçülerde doğal görünümlü memelere sahip olabilir.
  • Protezlerin gerçeği aratmaması sayesinde, memelerde tamamen doğal bir görüntü elde edilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme protez ameliyatının uygulanışı, aşağıda detaylı şekilde açıklanmıştır:

  • Meme dikleştirme operasyonu için hastalara genel anestezi verilmektedir.
  • Ameliyat için koltuk altından ya da meme katlantından ince bir kesi açılmaktadır.
  • İçerideki ölmüş dokular dışarı alınarak, istenen boyutlardaki meme protezi içeriye yerleştirilir.
  • Memedeki fazla deriler toparlanır ve ihtiyaca göre kesilir.
  • Tüm deri toparlandıktan sonra, katlanarak görünmez iple dikilir ve meme başının altında birleştirilir.

Ameliyatın ortalama süresi, 2 ila 4 saat aralığında değişiklik göstermektedir. Meme küçültme ameliyatıyla benzer şekilde uygulanır.

Meme Dikleştirme Ameliyatının İyileşme Süreci Nasıl İlerler?

Meme estetiği iyileşme sürecinde, hastaların yatarak dinlenmesi şart koşulmuştur. Genel anestezi altında ameliyat edilen hastalar, ilk gece hastanede yatmalıdır. Hastaların göğüsleri fazla büyükse, ameliyatta kan toplanmasını engellemek için drenler takılmaktadır. Drenlerin üzerine sporcu sutyeni giydirilerek, göğüslerin tahrip alması engellenir. Meme yapısını korumak ve memelerin hasar görmesini engellemek için ideal olan sporcu sutyeni, en az 2 hafta kullanılmalıdır. Hastaların sırt üstü olacak şekilde uzanması ve en az 1 hafta dinlenmesi şart koşulmuştur. Ameliyat yerinin tam olarak iyileşmesi için en az 6 aylık sürece ihtiyaç duyulur.

Sık Sorulan Sorular

 

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Meme estetiğinde dikkat edileceklerin başında, hastaların kendi vücutlarına uygun olan protezi talep etmesi yer almaktadır. Meme estetiği ameliyatından sonra, en az 1-2 hafta yatarak dilenilmesi ve sporcu sutyeninin kesinlikle çıkarılmaması gerekir. Sporcu sutyeni çıkarıldığında, bölge darbelere karşı açık hale gelir ve bölgede ödemler oluşur. Ameliyatın ilk 1 haftasında, bölgede morluk, kızarıklık ve ödemlerle birlikte, kaşıntılar meydana gelebilir. Ameliyat yerinin ödem yapmaması için düzenli buz komprese devam edilmelidir. Ameliyat bölgesinde oluşan ağrılar için ağızdan ağrı kesici alınması yeterli olacaktır.

Meme Dikleştirme Ameliyatından Sonra Sarkma ve İz Oluşur Mu?

Meme estetiği iz oluşumunu en aza indirmek için birbirinden farklı yöntemler kullanılmaktadır. Koltuk altından kesi açılması, meme başından kesi açılması ve meme katlantından kesi açılması gibi seçeneklerle, meme yapısında yara izi oluşumu engellenmektedir. Meme ucundan yapılacak kesilerde, süt kanalları da kesilmektedir. Emzirme isteği olmayan ve memede hiçbir yara izini kabul etmeyen kişiler, meme ucundan açılan kesileri tercih edeceklerdir. Meme katlantı ya da koltuk altından açılacak kesilerde, oldukça ince ve küçük izlerle ameliyat sonlanacaktır. Meme ameliyatından sonra sarkma oluşumu görülmeyecektir. Sadece yaşın verdiği etkilerle, bölgedeki deride bollaşma ve sarmalar görülebilir.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı