Estetik Sık Sorulanlar

Kulak Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır?

72 / 100

Tıbbi literatürde otoplasti olarak da bilinen kulak estetiği, özellikle kulakta orantısız olarak dikkat çeken büyüklük veya küçüklük mevcutsa veya kişinin başındaki konumunun düzgün olmaması durumunda gerçekleştirilen ameliyatlardan oluşmaktadır. Kişinin kulağında en sık görülen estetik bozukluklar arasında öne çıkan, dışa doğru oluşan kepçelik durumu kulak estetiği operasyonları sayesinde kolaylıkla ortadan kaldırılabilmektedir.

Özellikle kadınlarda, kişi kulak yapısı sebebiyle saç toplama yapamıyorsa veya kişinin yaralanma sonucunda kulaklarının herhangi birinde veya ikisinde deformasyon meydana gelmişse, kepçe kulak estetiği ameliyatı yapılmaktadır. Çocuk yaştaki bireylere genel, yetişkinlere ise lokal anestezi uygulanarak kulak estetiği ameliyatı hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Kaş estetiği nedir, nasıl yapılır? Hakkında bilgilere de bakabilirsiniz.

Kulak Estetiği Uygulaması

Uzman doktorun uygulaması sayesinde kulak estetiği ameliyatı, kulağın normal şartlarda olması gereken açıya getirilerek kıkırdak dokusunun yeniden şekillendirilmesiyle yapılmaktadır. Kulak estetiği operasyonu yaptıran hastalar, ameliyat sırasında kendilerine uygulanan anestezi türüne göre ya aynı gün içinde veya ameliyattan bir sonraki gün taburcu edilmektedir.

İlk aşamalarda kulaklarda ameliyat sonrasında şişlik ve morluklar görülmesi gayet normaldir. Eriyen dikişler kullanılarak yapılan ameliyatlarda dikişlerin alınmasına gerek yoktur. Yaklaşık 2 haftalık süre sonrasında kulak estetiği sonucu gözle görülür şekilde fark ortaya çıkmaktadır. Kalıcı bir iz olmasından endişe edenler için açıklamak gerekirse, bu tür izler sadece kulağın arkasında çok nadir olarak görünür vaziyette kalabilmektedir. Kulak estetiği her yaştan kadın ve erkeğe uygulanabilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı