Estetik Sık Sorulanlar

Kaş Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır?

72 / 100

Halk arasında daha çok kaş kaldırma ameliyatı olarak da bilinen kaş estetiği, kişinin fiziki durumuna göre bazı koşullarda cerrahi müdahale yani ameliyatla, bazı durumlarda ise cerrahi işlem gerektirmeyen yöntemler kullanılarak yapılabilmektedir. Her iki uygulamanın da kendi içinde birtakım avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Kaş estetiği ameliyatlarında;

  • Kaş askısı
  • Klasik kaş kaldırma uygulaması
  • Endoskopik kaş kaldırma

gibi yöntemler yoğun şekilde uygulanırken, ameliyatsız kaş kaldırma ve estetik uygulamalarında ise daha çok botoks ve ulterapi öne çıkmaktadır. Kaş kaldırma ameliyatlarında birçok farklı yöntem uygulanabilmekte olduğu gibi günümüzde en sık uygulanan yöntem ise endoskop adı verilen küçük kameralar yardımıyla kişinin yüzünde hiçbir kesi yapılmadan ve iz bırakılmadan sonuçlandırılan kaş estetiği işlemleridir.

Kalça estetiği hakkında bilgileri de inceleyebilirsiniz.

Kaş Estetiği Ameliyatı

Genel veya sedasyon ile desteklenmiş lokal anestezi kullanılarak kaş estetiği ameliyatı yapılmaktadır. Endoskopik kaş kaldırma ameliyatlarında saçlı derinin iç kısımlarında birkaç farklı noktadan küçük delikler açılmaktadır. Bu cerrahi teknikler sayesinde hemen hemen hiç kanamaya yol açmadan ve ciltte iz bırakmadan ameliyatın başarılı bir şekilde sonuçlanması mümkün olmaktadır.

Öte yandan klasik kaş kaldırma ameliyatı da daha çok şakak germe uygulamasıyla yapılmaktadır. Kişinin şakak kısmından saçlı deri çıkartılarak bu bölgenin gerilmesiyle kaş estetiği uygulanması gerçekleşmektedir. Her iki yöntemin de uygulamada kendi içinde avantajları ve dezavantajları olduğu bilinmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı