Estetik Sık Sorulanlar

Kalça Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır?

78 / 100

Kadın ve erkekte iskelet yapısının farklı olmasından dolayı, iskelete tutunan kasların da gelişmişliği popo formundaki belirgin farklılıkları ortaya koymaktadır. Kadın veya erkek fark etmeksizin her iki cinste de yaşın ilerlemesine bağlı olarak kalça bölgesinde istenmeyen sarkma, kaslarda erime ve düzleşme meydana gelebilmektedir. İşte bu tür estetik deformasyonların önüne geçilebilmesi için yapılan operasyonlar arasında kalça estetiği de son yıllarda öne çıkmaktadır.

Kalça estetiği uygulamaları sadece yaşa bağlı olarak ortaya çıkan deformasyonların giderilmesi için değil aynı zamanda poponun cinsel yönden çekici ve güzel bir görüme sahip olması için de uygulanmaktadır. Kalça estetiği ameliyatı sayesinde özellikle kadınlar popo büyütme, dikleştirme veya dolgunlaştırma yapabilmektedir.

Ayrıca merak edilen dudak estetiği hakkında detaylara da bakabilirsiniz.

Kalça Estetiği Uygulaması

Genel anestezi altında yapılan kalça büyütme operasyonları kişinin durumuna ve estetik beklentilerine göre farklılık gösterse de genel olarak 1 veya 2 saat sürebilmektedir. Ameliyatın gerçekleştirilmesinin ardından kişinin ilk birkaç gün yüz üstü yatması ve mümkün olduğunca poposunun üstüne oturmaması gerekmektedir. Kalça büyütme ameliyatı sonrasında 10 günlük süre geçtikten sonra kişi tamamen eski yaşantısına daha iri bir kalçaya sahip olarak devam edebilmektedir.

Estetik hekimlikte öne çıkan popo ameliyatlarında silikon protez ile büyütme gerçekleştirilmektedir. Ameliyat sırasında kesi popo üzerindeki katlı bölgeden yapılmaktadır. Gluteal implantlar da çeşitli boyutlarda ve yuvarlak formlarda bu bölgeye kalça estetiği olarak uygulanabilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı