Estetik Sık Sorulanlar

Gamze Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır?

72 / 100

Bazı insanlarda doğuştan meydana gelen gamzeler, esasında genetik bir anomali olmasına rağmen insanların büyük bir çoğunluğunda estetik bir görünüm sağladığı içi beğenilmektedir. Gamze estetiği açısından sempatik ve çekici bir görüntü elde edilmesini sağlayan gamzeler, çene bölgesindeki kasların kısa kalması sonucu esasında bir anomalidir. Doğuştan meydana gelen gamzeler, zamanla kişinin kilo alıp vermesine de bağlı olarak, yaşın artmasıyla belirginliğini kaybetmektedir.

Kişinin doğuştan sahip olduğu gamzeleri daha belirgin hale getirmek ve daha güzel yanak görünümü sağlamak açısından en sık başvurulan yöntemler arasında gamze estetiği ameliyatları öne çıkmaktadır. Yüz güzelliği için yapılan gamze estetiği uygulamaları sadece yanak bölgesine değil aynı zamanda kalça bitişlerinde Venüs adı verilen gamzelerin de belirginleştirilmesi için yapılabilmektedir.

Ayrıca dudak estetiği nedir, nasıl yapılır? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Gamze Estetiği Ameliyatı

Gamze estetiği ameliyatı genellikle kişinin beklentilerine göre belirlenmekle birlikte uzman bir estetik cerrahın denetiminde sadece 30 dakikalık operasyon sonucu tamamlanabilmektedir. Gamze estetiği operasyonu uygulanacak bölgelere lokal anestezi uygulanmaktadır. Yüzde mimiklerin oluşumunda etkili olan kasların ciddi derecede deformasyona uğramaması ve ameliyat sonrasında istenmeyen sorunlarla karşılaşılmaması için estetik operasyonu yapan hekimin uzmanlık alanına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Gamze estetiği ameliyatı sonrasında kişisinin kolayca çiğnenebilen gıdalar tüketmesine dikkat edilmelidir. Özellikle yüzde yapılan gamze estetiği uygulamalarında, ameliyat sonrasında birkaç gün hafif ağrılar hissedilmesi gayet normaldir. Uzman doktorun vereceği direktiflere mutlaka dikkat edilmelidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı