Estetik Sık Sorulanlar

Dudak Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır?

78 / 100

Halk arasında dudak dolgusu olarak da bilinen, son yıllarda estetik hekimlikte öne çıkan uygulamalar arasında kendine yer bulan dudak estetiği, özellikle dudaklarının ince yapıda olmasından şikayetçi olan bayanların bir numaralı estetik uygulama tercihi haline gelmiştir. Dudakların en kolay şekilde dolgun ve dikkat çekici güzellikte görünmesi için gerçekleştirilen dudak estetiği, lokal anestezi kullanılarak çok kısa sürede tamamlanmaktadır.

Yapısal koşullardan veya yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelen deformasyonlardan ötürü dudaklarının görünüşünden memnun olmayan kadınların, daha iri ve şekilli dudaklara sahip olmak için en sık başvurdukları estetik operasyonlar arasında dudak dolgusu gelmektedir. Uzman estetik cerrah tarafından yapılan dudak dolgusu veya dudak estetiği kısaca, dudakların içine ve çevresine enjekte edilen dermal dolgular ile sağlanan bir işlemdir.

Badem göz estetiği nedir, nasıl yapılır? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Dudak Estetiği Uygulaması

Cildin elastik ve canlı görünümünde büyük öneme sahip olan hiyalüronik asit zamanla, kişinin yaşlanmasına bağlı olarak ortadan kaybolarak işlevini yerine getirememektedir. Bu tür durumlarda dudakların da incelmesi ve çekici görüntüsünün kaybolması kaçınılmaz olmaktadır. Dudak dolgusu uygulaması hastanın beklentilerine ve estetik kaygılarına göre değişmekle birlikte ortalama 30 dakikalık bir operasyonla sonuç vermektedir.

Uygulama estetik cerrah tarafından gerçekleştirilerek 2 ya da 3 seans olarak da sonuçlanabilmektedir. Dudak estetiği uygulaması yaparken estetik cerrahın tecrübeli olmasına ve alt dudak ile üst dudak arasındaki uyumun bozulmamasına dikkat edilmelidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı