Estetik Fiyatları 2020

Burun Estetik (Rinoplasti) 2020 Fiyatları ( 2021 Fiyatları Güncel)

Burun estetiğinde yapılabilen bir sürü farklı teknik ve yöntem var yani kapalı rinoplasti var, açık rinoplastiler var, koruyucu rinoplastiler var ve bütün bu tekniklerinde hastaya göre alınan bir karala yapıldığını bilinmesini isteriz ve sizin burun'unuz eğer daha önce ameliyat olmuş ise, bu direk olarak ameliyatın her şeyi ile değiştiriyor, süresini de değiştiriyor, yapılan işlemin yoğunluğunda değiştiriyor. Yine burun derisi kalın ise, aşırı eğri ise yani basit bir buruna verilen fiyat ile komplike olan buruna verilen fiyatın aynı şekilde düşünmemek gerekir.

65 / 100

Burun Estetik 2020 Fiyatları (Güncel 2021 Fiyatları)

Burun estetiği (Rinoplasti) estetik açıdan yüzümüzde büyük önem arz eden burnun hem görünüm hem de sağlık açısından önemli görevleri vardır.

Burun estetiği, dünyada en zor yapılan ameliyatlardan bir tanesi çünkü şekil anlamında iyi sonuç alabilmeniz için güzel ve başarılı bir sonuç için doğru hekimi bulmanız ve tercih etmeniz gerekir. Burun estetiğinde yapılabilen bir sürü farklı teknik ve yöntem var yani kapalı rinoplasti var, açık rinoplastiler var, koruyucu rinoplastiler var ve bütün bu tekniklerinde hastaya göre alınan bir karala yapıldığını bilinmesini isteriz ve sizin burun‘unuz eğer daha önce ameliyat olmuş ise, bu direk olarak ameliyatın her şeyi ile değiştiriyor, süresini de değiştiriyor, yapılan işlemin yoğunluğunda değiştiriyor. Yine burun derisi kalın ise, aşırı eğri ise yani basit bir buruna verilen fiyat ile komplike olan buruna verilen fiyatın aynı şekilde düşünmemek gerekir. Çünkü hem ameliyat süresine hem tekniğini hem de yapılışını değiştiren işçiliğini artırtan bir konu yine anestezi süresi aynı şekilde yani yarım saatlik burun ameliyatı da yapabiliriz bir saatlik de yapabiliriz üç saat de de yapabiliriz. Yine aynı şekilde daha önce ameliyat olmuş iseniz ya da basık bir burun’unuz var ise, ya da kırık bir burun’unuz var, çökmüş bir burun’unuz var ise bu kazaya da bağlı olabilir, ameliyata da bağlı olabilir. Bu tip hastalarda ekstradan bir kaburga kıkırdağı kullanma, kulak kıkırdağı ya da banka kıkırdağı kullanmak gerektirebiliyor. Bu da tabi otomatik olarak ekstra maliyetler, ekstra ameliyatlar anlamına geliyor.

Burun Estetik Fiyatlarını Devlet Öder Mi?

Burun estetiği ücretlerini devletin ödemesi mümkündür. Bu işlem için burun estetiğinin sağlıksal bir problemi gidermek amacıyla yapılıyor olması ve çarpma, kırılma gibi durumların gerçekleşmesi ardından hekime başvurulmuş olması şartları aranır. Diğer yandan sağlıksal problemleri gidermek amacıyla yapılan burun estetikleri ücretlerinin belirli bir kısmı sigorta kapsamında karşılanır.

Burun estetik işlemi tamamen tercihe bağlı olarak yaptırılıyor ve burunda yer alan şekil bozukluklarının giderilmesi ile estetik bir görünüme kavuşulma isteniyor ise masraflar devlet tarafından karşılanmaz. Diğer yandan devlet ve özel klinik seçimlerinin fiyatların devlet karşılanmasında etkisi bulunmaktadır.

Burun Estetik Türlerine Göre Fiyatlar Nelerdir?

Burun estetiği çeşitlerine göre ücretler:

 • Burunda küçük revizyonlar için yapılan estetiklerin fiyatları,
 • Burun kemerini yok etme amacıyla yapılan estetik fiyatı,
 • Nefes almada güçlük çekilmesine yol alan şekil bozukluğunu giderici estetik ücreti,
 • Burun küçültme estetiği fiyatı,
 • Tamponsuz burun estetiği ücreti,
 • Horlama problemi gidermek için yapılan burun estetiği fiyatı,
 • Burun ucu şekil bozukluğunu giderme estetiği ücreti,

Bu burun estetik operasyonları çeşitlerine bağlı oluşan fiyatların tümü farklı tutarlara sahiptir. Her estetik çeşidi için uygulanan tekniğin farklılık göstermesi ve burunda yer alan farklı noktalara müdahale edilmesi detayları, fiyatların farklı turalarda belirlenmesinde etkilidir.

Burun Estetik Ameliyatı Teknikleri Nelerdir?

Burun estetiği operasyonu teknikleri hakkında detaylar şu şekilde sıralanır:

 • Açık burun estetiği: Burun deliklerinin al bölümünden küçük bir kesi açılması ile gerçekleştirilen işlemlerdir. Açık rinoplasti tekniği ile cerrahın daha geniş bir görüş açısına sahip olması sağlanırken, operasyon ardından iyileşme süreci kapalı tekniğe göre biraz daha yavaş seyreder.
 • Kapalı burun estetiği: Burun delikleri içerinse kesi uygulama ile gerçekleştirilen operasyondur. Bu operasyon sonunda, burma dışarıdan bakıldığında her hangi bir kesi izine rastlanmaz. Açık burun estetiğine nazaran daha hızlı bir iyileşme süreci sunar.

Burun Estetiği Ameliyatı Zorlu Mu?

Burun estetik operasyonu zorluğu bulunmayan ve yeni teknikler sayesinde iyileşme sürecinde sıkıntı yaşanmayan bir operasyondur. Burun estetiği ameliyatları ardından aşırı ağrılar yaşanmamakla birlikte, eskiden kullanılan gazlı bez tamponlar yerine silikon tamponların tercih edilmesi, iyileşme sürecinin kolay geçirilmesini sağlar. Silikon tamponlar ile kanama, nefes alamama gibi problemler ortadan kaldırılır. Diğer yandan operasyon sonunda oluşan şişme düzeyi, hastanın yaş, cinsiyet, kemik ve kıkırdak yapısı, kullanılan teknik gibi detaylara bağlı olarak değişir. Oluşan şişlikler doğru kontroller ile zorluk çekilmeden kendi kendilerine yok olmaktadırlar.

Burun Estetik Ameliyatı Avantajları

Burun estetiği operasyonun avantajları hakkında detaylar şöyledir:

 • Burun kemerinin giderilmesi,
 • Şekil bozukluklarının giderilmesi ile kolay nefes alımının sağlanması,
 • Geniş burun yapısı görünümünün ortadan kaldırılması,
 • Burun ucu düşüklüğünün kolaylıkla giderilmesi,
 • Daha estetik bir burun görünümüne kısa süreli operasyon ile ulaşılması,
 • İleri şekil bozukluklarının olmadığı durumlarda kapalı yöntem ile sıfır iz avantajıyla operasyon sağlanması,
 • Aşırı kalkık burun şeklinin düzeltilmesine imkan sunması,
 • Horlama probleminin ortadan kaldırılması,

Bu gibi avantajlar kazandıran burun estetik ameliyatı sayesinde kişi estetik bir burun görünümüne ulaştırılıp, özgüveni desteklenir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı