Estetik Fiyatları 2020

Bişektomi Fiyatları 2020

Bişektomi adı ile bilinen yanak estetiği 2020 fiyatları doktordan doktora ve uygulanacak anestezi türüne göre değişiklik göstermektedir.

Bişektomi Fiyatları 2020

2020 Bişektomi ücretleri, operasyon öncesi yüz hatlarının ve dolgun yanakların incelenmesi, bu inceleme işlemi üzerinden operasyon ardından sahip olunacak yeni yüze ilişkin hatların mesleki deneyimi yüksek uzman hekimce belirlenmesi, belirlenen yüz hatlarına uyumlu başarılı sonuçların operasyon işlemi sonunda elde edilme koşullarına göre değişirler. Oprerasyon aşamasında uygulanan lokal anestezi evresi ve Bişektomi ile elde edilen sonuçların dolgu kullanma işlemlerinde çok daha kalıcı olması fiyatları belirleyen diğer detaylardır.

Bişektomi adı ile bilinen yanak estetiği 2020 fiyatları doktordan doktora ve uygulanacak anestezi şekline göre değişir. Bişektomi estetik operasyon 2020 fiyatı yaklaşık 6.500 TL ve 13.000 TL aralığındadır.

Bişektomi Ameliyatı Nedir?

Bişektomi operasyonu, yanaklarda bulunan fazla yağların alınması ile daha orantılı, genç görünümlü ve keskin elmacık kemiği, çene hatlarına sahip olan yüz formunun elde edildiği tıbbi işlemledir. Bişektomi ile gençlik üçgeni elde etme diğer ifade ile elmacık kemikleri ile çene arasında ters üçgen şeklini elde etme yoluyla, yüzde yer alan orantısızı görünüm giderilir.

Bişektomi sayesinde, tombul ve yağ oranı yüksek yanaklara sahip olma problemine bağlı olarak, olduklarından daha kilolu gözüken ve yaşlı bir yüz görünümü olan kişiler, daha genç ve keskin hatlara sahip bir yüze kavuşturulurlar. Kare ve U tipi yüzlere uygulanan Bişektomi sayesinde, altın orandan yola çıkılarak, operasyon sonunda V tipi yüz formu elde edilir. Yanaklarda yer alan bukkal yağ dokusunun inceltilmesi sayesinde daha genç ve hatları belirgin bir yüze ulaşılır.

Bişektomi Nasıl Yapılır?

Bişektomi’nin gerçekleştirilmesi hakkında detaylar şöyledir:

 • Bişktomi operasyonu lokal anestezi altında gerçekleştirilir.
 • Tıbbi steril koşullarda, yanak içi duvarlarına 1 cm’lik oldukça küçük kesiler uygulanır.
 • Bu kesiler sayesinde yamak içi yap perdelerine erişilir.
 • Yağ dokusu bu alandan ölçülü miktarda çıkarılarak, V yüz formu elde edilir.

Bişektomi operasyonu sonunda elmacık kemikleri ve çene hatları ön plana çıkarılır. Operasyon öncesi yuvarlak veya kare yüz formuna sahip olan ve bu yüzden olduğundan daha yaşlı gözüken bireyler, daha genç görünümlü ve ince yüz hatlarına sahip olurlar.

Bişektomi Öncesi, Sonrası Arasında Farklar Nelerdir?

Bişektomiden öncesi ve sonrası arasındaki ayrılıklar:

 • Bişektomi öncesinde yanakları tombul görünüme sahip olan bireylerin yanak yapıları ince forma kavuşturulur.
 • Operasyon öncesi kare yüze sahip olan kişiler V yüz formuna sahip hale gelirler.
 • Bişektomiden önce yuvarla yüze sahip olanlar, elmacık kemikleri ve çene hatlarının ön planda olduğu daha genç bir yüz görünümüne sahip olurlar.
 • Vücutları kilolu olmamasına rağmen, yanaklarda yer alan yağlar sebebi ile kilolu gözüken bireyler, operasyon sonrası vücutları ile orantılı yüz formuna kavuşurlar.
 • Operasyon öncesinde bozuk bir cilt yüzeyine sahip olan bireylerde, yağ alımları ile pürüzsüz bir operasyon sonucu elde edilir.

Bişektomi Avantajları Neler?

Bişektominin fırsatları hakkında detaylar şöyledir:

 • Cilt yüzeyinde hiçbir kesi izi oluşmadan yanaklarda yer alan tombul görünümün giderilmesi,
 • Lokal anestezi altında yapılması fırsatıyla ameliyat sonrası mide bulantısı ve diğer semptomların gözlemlenmemesi,
 • Uzun diyet ve spor süreleri ile elde edilemeyecek yüz hatlarının kısa bir operasyon ile elde edilmesi,
 • Dolgu ve protez uygulamalarından uzak, yenilikçi bir operasyon ile kalıcı sonuçlar elde edilmesi,
 • Yanak içinde yer alan yağ dokularının alınması sebebi ile ilerleyen aşamalarda yüzün tekrara şişmesi, yuvarlak veya kare görünüme dönmesi risklerinin tamamen önüne geçme,
 • Tek bir yanağa müdahale sırasında maksimum 45 dakika süren bir operasyon ile elmacık kemiklerinin belirgin hale getirilmesi,
 • Bişektomi ardından iyileşme sürecinin hızlı olması ve operasyon ile aynı gün klinikte kalınmasına gerek duyulmaması,

Bu avantajlar çerçevesinde Bişektomi ile orantılı yüz hatlarına sahip olunur.

Daha Fazla Göster
3.7 3 Oylar
Yazıyı Değerlendir
guest
3 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ayten

İstanbul’daki bisektomi fiyatları ortalama 5000 ila 15.000 tl arasında değişiyor geçen sefer yaptırmadan çok araştırmıştım. İyi bir doktor bulmanız çok önemli.

Zeliha

Bisektomi ameliyatı lokal anestezi altında olur mu birde beslenmesi nasıl olacak

Başa dön tuşu
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı