Estetik Sık Sorulanlar

Badem Göz Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır?

72 / 100

Son yıllarda giderek artan bir talep gören estetik uygulamaları arasında badem göz estetiği uygulamalarını da görmek mümkündür. Etkili ve çekici bakışlara sahip olmak isteyen kadınların bir numaralı tercihi haline gelen badem göz estetiği, diğer estetik operasyonlardan farklı olarak daha çok 25 yaş sınırındaki kişilerin tercih ettiği bir operasyon olmasıdır.

Badem göz estetik ameliyatı ile asıl amaçlanan uygulama, gözün hafif yukarı doğru çekilerek daha iri gözükmesinin yanı sıra kadının bakışlarının daha derin bir ifadeye kavuşmasını sağlamaktır. Bu amaçla yapılan badem göz estetiği uygulamalarında çekikliğin tam olmamasına dikkat edilmelidir. Çünkü çoğu zaman makyajla verilmeye çalışılan ifadenin kadınların yüzünde ve göz çevresinde kalıcı olması için çekikliğin kişinin yüz şekline göre belirli seviyede gerçekleşmesi gerekmektedir.

Ayrıca bacak estetiği bilgilerine bakabilirsiniz.

Badem Göz Estetiği Uygulaması

Son yıllarda kişinin estetik algısına hitap eden bir uygulama olarak oldukça popülerlik kazanan badem göz estetik operasyonu özellikle yapı itibarıyla düşük göz yapısına sahip kişiler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Doktorun yapacağı genel muayene ile estetik uygulamanın ana hatları belirlenmektedir. Ancak uygulamanın ne şekilde sonuçlanacağı tamamen kişinin estetik beklentilerine ve algısına göre belirlenmektedir. Estetik cerrah, Badem göz estetiği öncesinde askılama işlemi yaparak kişinin operasyon sonrasında nasıl bir göz ve bakış derinliğine sahip olacağını önceden gösterebilmektedir. Badem göz estetiği beğenilmediği takdirde deformasyon olmadan geri alınabilen bir işlemdir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı