Estetik Sık Sorulanlar

Bacak Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır?

72 / 100

Kadınların estetik ve düzgün görünüme kavuşmak için sık başvurduğu estetik ameliyatlar arasında bacak estetiği operasyonları da yer almaktadır. Bacakları görünüş itibarıyla çok kalın veya çok ince olan kadınların yanı sıra asimetrik veya çarpık bacaklara sahip olan kadınlar da bacak estetiği uygulamaları sayesinde çok kolay ve hızlı şekilde istedikleri çekici görünüme kavuşabilmektedir.

Bacaklarında meydana gelen çarpıklık veya eğrilik gibi sorunlardan muzdarip olan kadınların, istediği şeyleri giyememekten şikayet ettikleri ve buna bağlı olarak psikolojik sorunlar da yaşadıkları görülmektedir. Fakat bacak estetiği ameliyatı sayesinde kadınlar bacaklarını hayallerindeki gibi estetik bir görünüme kavuşturmanın yanı sıra diledikleri kıyafetleri de gönül rahatlığı ile giyebilmenin avantajından yararlanabilmektedir.

Ayrıca göğüs estetiği 2020 yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bacak Estetiği Ameliyatı

Bacak inceltme ve çarpık bacak tedavisi olarak ikiye ayrılan bacak estetiği ameliyatında ayrıca sıkı vücuttaki fazlalık yağların liposuction yöntemi ile alınıp ihtiyaç duyulan başka yerlere enjekte edilmesi anlamına gelen yağ transferiyle de kalıcı sonuçlar elde edilebilmektedir. Sentetik dolgu operasyonları sayesinde çarpık bacak estetiği sorunu ortadan kaldırılabilmektedir.

Bunun yanı sıra çöp bacak estetiği ile de bacakların dolgunlaştırılması hedeflenmektedir. Yeterli miktarda yağ bulunmayan bacaklara implant yöntemi ile kişinin ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen seviyede uygulama yapılmaktadır. Bu şekilde yapılan bacak estetiği uygulamalarında genel anestezi uygulanmaktadır ve kişilere işlem sonrasında 7 gün istirahat verilmektedir. İmplantlara tam anlamıyla alışmak genellikle birkaç ay sürebilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı